Dzielnica Żydowska

O WYCIECZCE

Historia powstania i rozwoju Kazimierza, dziś jednej z dzielnic Krakowa, jest burzliwa. W XV wieku doszło do pełnego podziału miasta na strefę chrześcijańską z katolickimi kościołami oraz strefę żydowską, która w chwili świetności szczyciła się siedmioma synagogami, rytualną łaźnią, kirkutem i rzeźnią. Przez 500 lat Polacy o różnych wyznaniach religinych potrafili żyć razem jak sąsiedzi. Wybuch II Wojny Światowej zmienił wszystko…

Licencjonowany przewodnikpoprowadzi Was małymi uliczkami i licznymi zakamarkami dzisiejszego Kazimierza. Opowieści dotyczą tradycji, kultury i religijności mieszkańcow tego miejsca. Symbolicznie przekroczymy Wisłę, rzekę oddzielącą dwa miasta- Kazimierz i Podgórze, stanowiące opowieść o życiu i śmierci Polaków wyznania mojżeszowego.

W getcie opowiemy historię tragiczną i smutną, wspomnimy bohaterów i zdrajców. Ale wspomnimy także o próbie i sukcesach odnowienia gminy żydowskiej na krakowskim Kazimierzu.

Opowiemy o licznych festiwalach, promocji kultury i tradycji, o dzisiejszych relacjach. Proponujemy wycieczki piesze i wycieczki rowerowe zarówno dla turystów indywidualnych jak i grup zorganizowanych. Oba warianty gwarantują satysfakcję ze zwiedzania Kazimierza.

ATRAKCJE

KAZIMIERZ - CENTRUM ŻYDOWSKIEGO ŻYCIA
TRADYCJE I KULTURA ŻYDOWSKA
OKRES II WŚ I POWSTANIE ŻYDOWSKIEJ DZIELNICY MIESZKANIOWEJ
SYNAGOGA REMU I CMENTARZ ŻYDOWSKI

DOSTĘPNE WYCIECZKI

Poniżej znajdują się opcje, które BikeMePoland oferuje podczas tej wspaniałej wycieczki. Należy pamiętać, że podane poniżej ceny odzwierciedlają koszty stałe. W zależności od wielkości imprezy będą dodatkowe koszty do rozważenia.

WYCIECZKA PIESZA
200pln
Na grupę

Czas trwania: 2,5h

Dodatkowe koszty: bilety wstępu: Synagoga Remu i cmentarz żydowski (bilet normalny 10PLN/osoba | bilet ulgowy 5PLN/osoba)

W cenie wycieczki zawarte są koszty pilotażu i usługa przewodnicka

Podane ceny są cenami netto

WYCIECZKA ROWEROWA
160pln
Na grupę

Czas trwania: 2h

Dodatkowe koszty:

bilety wstępu: Synagoga Remu i cmentarz żydowski (bilet normalny 10PLN/osoba | bilet ulgowy 5PLN/osoba)

wypożyczalnia rowerów - 9pln/h

Podane ceny są cenami netto

W cenie wycieczki zawarte są koszty pilotażu i usługa przewodnicka