Droga królewska

O WYCIECZCE

Druga stolica Polski dla niektórych pozostaje nią do dziś. Stare Miasto ze średniowiecznymi budynkami stanowi kolebkę polskości i tradycji. Tu znajdują się pozostałości fortyfikacji miejskich, tu stoją pierwsze zabudowania sakralne. Jest to miejsce siedziby Akademii Krakowskiej. Na krakowskim Rynku odbywały się handel, zjazdy monarchów i przysięgi bitewne. Rynek był także miejscem sądu i egzekucji, co stanowiło przykład miejskiej rozrywki.

Tu, gdzie historia przepleciona jest legendą i ciekawostkami, tętni życie kulturalno -rozrywkowe, ze swoimi targami świątecznymi, festiwalami i manifestacjami. Stare Miasto to także najstarsza ulica Krakowa ze znaleziskami z IXw, to miejsce schronienia przed najazdami tatarskimi z XIIIw ale także najpiękniejsze dzieło norymberskiego artysty z XVw.

Wisienką na torcie jest Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim oraz Katedrą, matką kościołów Polski. Historyczna siedziba królów, a w kolejnych stuleciach miejsce skoszarowania wojsk, rezydencja gubernatora Franka podczas II Wojny Światowej, po wielu latach renowacji uzyskała szaty z XVIw.- wieku splendoru i niezwykłości. Katedra była miejscem koronacji, ślubów i pogrzebów królewskich. Od prawie 1000 lat stanowi miejsce kultu św. Stanisława a jego ołtarz po dziś jest Ołtarzem Ojczyzny.

Licencjonowany przewodnik przeprowadzi Was zakamarkami Starego Miasta w miejsca nie zawsze odkryte i ogólnodostępne. Oferujemy wycieczki piesze i wycieczki rowerowe dla turystów indywidualnych i grup zorganizowanych.

ATRAKCJE

FORTYFIKACJE STAREGO MIASTA
RYNEK GŁÓWNY Z NIEZWYKŁYMI OBIEKTAMI
HISTORIA POWSTANIA UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO
ZABYTKI SAKRALNE Z PRZYKŁADEM NIEZWYKŁOŚCI MIASTA
KATEDRA WAWELSKA
DZIEDZINIEC ZAMKU KRÓLEWSKIEGO
LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM

DOSTĘPNE WYCIECZKI

Poniżej znajdują się opcje, które BikeMePoland oferuje podczas tej wspaniałej wycieczki. Należy pamiętać, że podane poniżej ceny odzwierciedlają koszty stałe. W zależności od wielkości imprezy będą dodatkowe koszty do rozważenia.

WYCIECZKA PIESZA
250pln
Na grupę

Czas trwania: 3h

Dodatkowe koszty: bilet wstępu do Katedry Wawelskiej (normalny 12pln/os; ulgowy 7pln/os)

Podane ceny są cenami netto

W cenie wycieczki zawarte są koszty pilotażu i usługa przewodnicka

WYCIECZKA ROWEROWA
160pln
Na grupę

Czas trwania: 2h

Dodatkowe koszty:

wypożyczalnia rowerów - 9pln/h

bilet wstępu do Katedry Wawelskiej (normalny 12pln/os; ulgowy 7pln/os)

W cenie wycieczki zawarte są koszty pilotażu i usługa przewodnicka

Podane ceny są cenami netto